Platform LideriMurat Çiftçi

Elazığ doğumludur. Evli, 1 erkek ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Araç ve konut finansmanı alanındaki çalışmalarıyla, alternatif finans kurumlarındaki üst düzey yöneticilikleriyle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla, Tasarruf Finansı sektörüne kayda değer katkılar sundu.

2016’da kurduğu BİREVİM markası ile, kısa sürede yüzbinlerce ailenin, ev, araba, girişim, yatırım vb. ihtiyaçlara erişimine vesile oldu. Geliştirdiği Sürdürülebilir Tasarruf Finansı yöntemiyle konvansiyonel finansal kaynaklara ulaşmakta zorlanan insanlara çözümler üretti.

2018’de kurduğu TASARRUF AKADEMİ ile Tasarruf Finansı sektörünün, daha kurumsal daha nitelikli ve yetkin bir yapıya dönüşmesine katkılarda bulundu ve bugüne dek 2 bine yakın mezun verdi.

2019’da başlattığı, BİRGELECEK isimli kurumsal sosyal sorumluluk platformu ile 10 bini aşkın gence dokundu. Büyükşehirlerin olanaklarına erişemeyen bu gençleri, eğitim, spor, kültür, sanat ve teknoloji odaklı yüze yakın projeyle destekledi.

2019’da, BİRTEP adını verdiği girişimiyle; alıcıların koşullarına, beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre kurgulanan özgün ve yenilikçi iş modelini başlattı.

BİRTEP ile öncelikli olarak daralan gayrimenkul sektörüne dinamizm getirmeyi, konut pazarını büyütmeyi hedefliyor.

Murat Çiftçi; Türkiye gibi köklü geçmişe sahip toplumlarda, “İnsan Merkezli Finans” uygulamalarının toplumsal kalkınmayı teşvik edeceğine inanıyor. Birlikte Tasarruf Finansının doğru uygulamalarla milli bir kalkınma modeline dönüşebileceğini; alt ve orta gelir grubunun, Birlikte Tasarruf yöntemiyle ev, araba vb. temel yaşamsal ihtiyaçlara sahip olmasının oluşturacağı ekonomik döngünün sürdürülebilir büyümeyi destekleyeceğini savunuyor.

2020’de, liderliğini üstlendiği TASARRUF FİNANS PLATFORMU ile; Sosyal Finans olarak tanımladığı sektörü, Birlikte Tasarruf yöntemiyle ve insanı merkeze alan anlayışla yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

https://www.tasarruffinansplatformu.com/wp-content/uploads/2020/03/murat-ciftci-birtep-yonetim-kurulu-baskani.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
BİZE ULAŞINİletişim Bilgilerimiz
Bizlere e-posta ve telefon aracılığıyla her zaman ulaşabilirsiniz.
BİR DOKUNUŞTASosyal Medya Hesaplarımız
Tasarruf Finans Platformu sosyal medya hesaplarından bizleri takip edin.

Tüm Hakları Saklıdır. Tasarruf Finans Platformu

Tüm Hakları Saklıdır. Tasarruf Finans Platformu